BLOG & Gossip

Dijital Teknolojiler

Gartner 2012 senesi çok fonksiyonlu sistemler ve yazıcılar raporunun sihirli kadranını yayınladı ve Canon ‘ u liderler arasında konumlandırdı. Gartner Magic Quadrant raporlarını tüm Sektör çalışanları bilirler. Sektördeki neredeyse bütün satışçıların ve teknik kişilerin sürekli referans gösterdikleri ilginç (ve tabii gerçekten faydalı ve gerçekçi) raporlardır. Gartner araştırma şirketi, sektörün herhangi bir alt sektörünü tarıyor ve o alandaki markaların güçlerini ortaya koyan bir grafik yayınlıyor. Bu grafikte dört bölüm var ve bunlar Gartner’in açıklamalarına göre şu anlamlara geliyor: Challengers: Bugün iyi yönetilen ve sektörün büyük bir kısmını domine etme potansiyeli olan ancak sektörün yönünü ve gidişatını iyi analiz edebildiğini gösteremeyen şirketler. Leaders: Vizyonlarına göre iyi yönetilen ve sektörün geleceğine göre iyi konumlanmış şirketler. 

Kopitek ofis çalışanlarının 50 Personeli aşmadığı ve Şirket içerisinde kullanılan çok fonksiyonlu cihaz sayısının en fazla 10 adetle sınırlı olduğu Kobilere eşsiz bir hizmet başlattı.

Çok fonksiyonlu cihaz terimi ile Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi ve Faks özellikli bütünleşik cihazlar (MFP) tarif ediliyor.

Kopitek’ in amacıİşletmelerde baskı, tarama, kopyalama ve gönderme işlerinin kontrol altına alınması yani her Kobi’ de bir Doküman Yönetimi Sistemi kurmak.

Bu çabayı ortaya koyarken temel hedefleri Kobi’ lerin bu konudaki harcamalarında %10 ile %30 arasında ciddi tasarruf sağlamak.

Çünkü;  IDC, Gartner, Envirowise/wasteonline.org, WWF, DTI ve Canon UK gibi kaynaklardan elde ettiğimiz araştırma verilerine göre:

·         Şirketlerin 10 da7 si baskılamaya, kopyalamaya ne kadar harcadıklarını bilmemektedir.

·         Tipik bir işletme kaç tane baskı, kopya cihazı olduğunu bilmez.

·         Gerçek ihtiyaçlarının 10 katı fazla cihaz bulundururlar.

Dijital Fotokopilerin Sırları

22.05.2013 14:27:35

New Jersey (USA) deki bir depoda, 6.000 adet kullanılmış Dijital Fotokopi Cihazı satış için hazır beklerken,  CBS Haberler Şefi cihazların neredeyse tamamının sırlar ile dolu olduğunu belirledi ve bunu haber yaptı.


2002 Yılından günümüze üzerinde Sabit Diski olan her Fotokopi tarafından kopyalanan, taranan veya e-posta olarak gönderilen tüm belgeler aynen bilgisayarlarımızdaki gibi  dokümanın bir kopyasını Sabit Diske kaydetmektedir.

 

Bu süreçte  masumbir ofis cihazı yüksek derecede kişisel, kurumsal ve hassas veriler içeren dijital zamanlı bir bombaya dönüşebiliyor.


Eğer veri ve kimlik hırsızlığı işi ile iştigal ediyorsanız, işte size altın bir fırsat.

 

Bu cihazlarda bulunabilen bilgiler ise şöyle sıralanabilir : Banka kayıtları, Sosyal Sigorta numaraları, Devlet Kimliği numaraları, Doğum sertifikaları, Gelir Vergisi formları ve daha bir çok değerli enformasyon.

CBS Haberler şefi derhal tanesi 300 USD den 4 adet cihaz satın aldı ve cihazların sabit diskleriniçıkartarak inceletti.

Canon, ImageRunner Advance olarak isimlendirdiği ikinci nesil yazıcı serisine 6 adet yeni ve çok işlevli A3 modeli ekleyerek Türkiye pazarına sundu. Yeni modeller performans, maliyet avantajı ve çok yönlülüğüyle dikkat çekiyor.

Canon’un yeni yazıcı modelleri,KOBİ’lerden büyük şirketlere kadar her ölçekteki şirketlerin ihtiyaçlarına uygun ve yapılandırılabilir çözümler sunuyor.

İlk defa tanıtıldığı ve satışa sunulduğu 2009 yılından beri sadece EMEA (Avrupa, Orta Doğu,Afrika) bölgesinde yaklaşık 250 bin adet satılan Renkli ImageRunner serisinin başarısını devralmak üzere tasarlanan yeni ImageRunner Advance platformu, eski platforma oranla daha ileri düzeyde erişim kontrolü, kişiselleştirme ve verimlilik vaadi sunuyor. ImageRunner Advance, beraberinde sunulan standart ve opsiyonel yazılımlar sayesinde mobil sistemlere ve bulut alt yapısına da kolayca uyum sağlayabiliyor.

Mobil çalışma anlayışının hakim olduğu bu yeni çağda müşterilerine  yüksek performans sunmayı, doğru teknolojiyi gerekli zamanda gerekli ölçüde kullanarak maliyet kontrolü sağlamayı amaçlayan Canon ürünlerinin fiyat olarak rakiplerine kıyasla daha yüksek olduğu eleştirisine de :  “Canon ürünleri rakiplerine göre daha pahalı olabilir. Ama sunduğumuz performans,maliyet kontrolü ve dayanıklılıkla müşterilerimizin uzun yıllar kullanabileceği ürünler ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz” cevabını veriyor.

TOP